Aktualności

Najpierw obejrzyj ten film na YouTube. To okrutna prawda o IIRP:

Minister Józef Beck Alkoholizm i marzenie :

link: https://youtu.be/8rJZ-WEP2tY

(Zmusimy Hitlera do agresji na Francję i Anglię, a ZSRR już się rozpada i będzie nasz! W filmie oparto się głównie na wspomnieniach Dyrektora Gabinetu Ministra Michała hr. Łubieńskiego) link: https://youtu.be/8rJZ-WEP2tY

Wobec permanentnie zadawanych autorowi powyżej wymienionych publikacji pytań w rodzaju: no dobrze, już wiemy skąd się wziął człowiek na Ziemi, dlaczego Polska zniknęła z map na 123 lata, dlaczego wybuchła II W. Św,  ale co tu i teraz? 

Kolejność tematów: 

  1. Bieżąca polityka 
  2.  Odbudowa Pałacu Saskiego, czy domu towarowego rosyjskiego biznesmena Skwarcowa?                    
  3.  Spór o genezę wybuchu II W. Św.
  4.  Reparacje od Niemiec, Powstanie Warszawskie
  5.  Smog, Klimat 
  6. Śmieszne lub ciekawe

Bieżąca polityka

a.) Kamiński, Wąsik i  prezydent Duda: To nie była żadna „afera gruntowa” , lecz akcja  zorganizowanej  grupy przestępczej  mająca na celu  wpakowanie do więzienia  Leppera, poprzez podrzucenie mu sfałszowanej dokumentacji i teczki z pieniędzmi.

b)  Aktualna koalicja nie będzie długo rządziła. Pogrąży ją temat dla zwykłych ludzi najważniejszy: katastrofalna „polityka klimatyczna”, czyli drastyczne koszty energii  i szereg wprowadzanych  przez UE obostrzeń.  Te pieniądze z KPO pójdą głównie na wiatr(aki) i inne głupoty (patrz poniżej „klimat”). 

c) Już nie pani minister, tylko „Ministra” . A jak marynarz Ewa Kosińska,  „Marynarka?  Albo pani kominiarz „Kominiarka? itd. A skoro tak, to nie kierowca, tylko „Kierowiec” !

d) Trump dogada się z Putinem i wyprowadzi USA z NATO . Przyczyna jest racjonalna: Po co mu 3 wielkich wrogów , czyli Chiny, Rosja i Iran, kiedy może być tylko dwóch – bez Rosji? Chyba proste?  Wojna na Ukrainie pchnęła Rosję do związania  się z mocarstwem, z którym dużo ją dzieli, a mało łączy. A nie musiało się tak stać…

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie mapa-rozbior-Ukrainy-pdf-725x1024.jpg

Ale się stało.  Autor tych słów, jako prezes odpowiedniej Fundacji,  brał udział w w. opisanych negocjacjach pomiędzy Moskwą a Warszawą (patrz poniżej), z fatalną konstatacją: najwyższe polskie czynniki polityczne powielają błędy z roku 1939.  Pan Prezydent Komorowski, zwracając się do niżej podpisanego (polskie radio 2015)  odmówił  interwencji w sprawie polonii na Ukrainie, obiecując  wszelką  pomoc… Ukraińcom. Pan prezydent Duda publicznie zwrócił się do Putina: Nie strasz, nie strasz, bo się ze…sz. Aktualnie (2024), minister  R. Sikorski,  chce atakować rakietami dalekiego zasięgu cele w głębi Rosji ! A nie przychodzi mu do tej (pustej) głowy, że  pierwsza oberwie Polska ?  On pewnie ucieknie do USA, a nas zostawi ..,

d) Sprawa wybuchu w Przewodowie rosyjskiej rakiety, ale odpalonej na Ukrainie. Z pewnością o wojnie NATO z Rosją marzy Zełenski i jego ekipa, jest to dla nich być albo nie być. Czy można więc się im dziwić, gdyby to oni mieli udział w skierowaniu rakiety na Polskę? Ale najgorzej, że samcze geny podpowiadają: tracimy  władzę więc nie chcemy żyć, ale niech zginą wszyscy wraz z nami, również najbliżsi:  patrz Hitler – Ewa Braun, Goebbels – żona i plejada jego dzieci,  do tego nawet nawoływał nasz generał Anders! Ale wszystko przebija Massada.  Straszny gen, wszędzie obecny, również tu !!! 

Bardzo zagrożone są polskie, wspaniałe zabytki na Ukrainie. Wystosowaliśmy apel do. p. Prezydenta A. Dudy, żeby je uratował. Pewnie tego nie uczyni, ale niech zostanie przynajmniej dowód, że nie jest to dla niego ważne…. 

Po agresji  Hitlera na Sowiety, Ukraińcy  masowo mordowali Żydów, to oni uruchomili Holocaust (patrz prof. B.  Musiał)  Następnie rozpoczęli mordowanie Polaków, ale Niemcy zakazali im tego, wykonano kilka wyroków śmierci (patrz, ks. Anczarski) .  Gdy dwa lata później Niemcy osłabli  w trakcie bitwy pod Kurskiem, rozpoczęła się Rzeź Wołyńska. Zatrzymał tę rzeź Stalin ! Ani Hitlera, ani Stalina już nie ma, kto będzie nas wówczas bronił? Chyba nie Biden, godny następca kalekiego Roosevelta, który był zakochany w Stalinie i chciał mu oddać pół świata lub  mentalni następcy  (alkoholika) Churchilla? A może USA (i obecnej Anglii, obu  zdrajców Polski  z 1945 roku, patrz emisariusz Jur)    pasuje  uwikłanie Polski w wojnę z Rosją? 

PA ŁAC SASKI

Pokój kilkadziesiąt lat nieprzerwany. w najlepszym sąsiedzkich wojen zapale, granice całe. (…) Po całym kraju bezpieczeństwo, handel, dostatek, obfitość:  te były skutki słodkiego panowania Augusta III. (Manifest opozycji wobec St. Augusta Poniatowskiego z  roku 1772) 

„Słodkie” panowanie obu Sasów zostało docenione w art. VII Konstytucji III Maja, uznano, że koniec z elekcjami,  w Polsce ma panować dynastia właśnie Sasów!   (To co na ich temat wypisują „chłopcy od brudnej roboty” czyli  niektórzy historycy, to nieprawda, patrz publikacje prof. Jacka Staszewskiego  i… niżej podpisanego. ) Pałac Saski, cudowna budowla późnego baroku, z pierwszą w Polsce salą operową, powinna zostać odbudowana.  Niestety, po Powstaniu Listopadowym teren  zakupił rosyjski przedsiębiorca Skwarcow i rozebrał pałac do fundamentów. Następnie pobudował na tym placu, wg gustu cara, który uwielbiał kolumnady,  kompletnie inny, tandetny  „dom przychodowy.”  I  ten rosyjski dom towarowy  na wynajem ( z burdelem) ma być teraz odbudowany! Jakim kosztem? Nie 10 -12 mln PLN, co byłoby na tę  jedną budowlę do przełknięcia, lecz na (eklektyczną) całość – ok. 2.5 miliarda!!! Pewnie do tego nie dojdzie, ale co miesiąc ogromne pensje dla zarządzających „odbudową” płyną…

motto: Kto lansuje „ekologię”, wybory przegra

Wieś i mniejsze miasta nie głosują na PO. Wcale nie dlatego, że ich mieszkańcy są „głupsi”, wręcz odwrotnie, są, przynajmniej życiowo, mądrzejsi. Ludność obszarów wiejskich  nie wierzy w szkodliwość pary wodnej z odrobiną dymu, czyli „smogu”, a kwestie „klimatu” forsowane przez „nawiedzone damy” z Brukseli  uważa za  wątpliwe i nie mogą one obciążać tylko UE. Kiedyś wypalało się wczesną wiosną łąki, żeby nowa trawa pięknie urosła, jesienią „paliło się chwasty w sadach i pachniał (…)dym” wg radiowej piosenki stulecia i nikomu to nie przeszkadzało. Gdy Prezydent Europy D. Tusk mówił o 45 tys. zmarłych  w Polsce „na smog” – pukali się w czoło;  na opryski, nikotynę, to tak, ale nie z powodu dymu. Inteligencja, nawet ta obecna, bywa uczciwa – czyli naiwna – wierzy w opracowania „naukowe”, pisane na zamówienia grup interesu. Lepiej  wykształceni wskazują na brak dowodów, a jedynie manipulacje osób lansujących te, wg autora tego tekstu (z zawodu nie tylko skrzypka, ale i inżyniera )  „poisoned ideas” . – Niech każą zakładać filtry na kominy hut, budować elektrownie atomowe, a od nas, maluczkich,  niech się odczepią  – mówią. Wiele milionów rodzin w Polsce ( i „ekologów”, korzystających z ciepłowni węglowych !)   pali węglem i dobrowolnie nie przestawi się na dwa razy droższy gaz i trzy razy droższy prąd. Parę milionów pali własnym drewnem – za darmo. (I czysto, z suchego drewna nie ma  dymu.) Opał stanowi duży wydatek, nie zrekompensują go  dodatki socjalne. Kosztująca krocie „Zielona Rewolucja” to szkodliwy zabobon.

W dziedzinie rolnictwa doszło do załamania, jakiego nie doświadczyliśmy od wieków, co widzimy gołym okiem. Do roku 1990 każdy skrawek pól był uprawiany. Dzisiaj czarnoziemy, lessy, mady, albo zarasta dzika (głównie robiniowa)  dżungla, albo stawia się tam obiekty przemysłowe i osiedla, jak by nie było do tego celu piaszczystych ugorów.  Ludzie z miasta kupują małe działki pośród pól utrudniając scalanie i … donosząc na rolników, że palą gałęzie. Gdy ministrowi Szyszko udało się przeforsować ustawę, aby np.  rolnik, który  otrzymał w spadku zdziczałe pole, miał prawo je odchwaścić z samosiejek grubszych drzew,  najpierw szef PO, później też i „Najważniejszy Rządzący” z PIS-u,  zakrzyknęli – Nie! Ustawę zmieniono, robinia szaleje. Popsuta przez prezydenta Mościckiego gospodarka wodna (likwidacja polderów, zbyt bliskie siebie obwałowania rzek), dopełnia dzieła,  Właśnie z tego powodu, a nie nadmiaru Co2  susza pogłębia się.  Nie uratuje jej pomysł aktualnego Prezydenta zakładania przydomowych oczek wodnych, vel wylęgarni komarów. Polska stepowieje, życiodajna,  wzbogacona w czasie przyborów iłem ta („przeklęta”) woda szybko spływa szybko do Bałtyku i zamula go…

Skoro wspomniano już o „Najważniejszym Rządzącym”, to  trzeba nadmienić o ważnej (być może o wadze politycznej), przykrej sprawie. Jarosław Kaczyński (poniekąd mój młodszy kolega ze Starego Żoliborza, chodził do szkoły przy Felińskiego 15, gdzie w latach 1955 i 56 miałem zajęcia ze szkoły muzycznej),  jest dotknięty ciężką  przypadłością, grożącą w każdej chwili zawałem lub wylewem krwi do mózgu. Skąd takie prognozy? W ciągu ostatnich paru lat musiałem przeżyć śmierć  na tę chorobę (dotykającą tylko mężczyzn) brata i najbliższego kolegi. Nie nazwę jej, od tego są lekarze. 

SPÓR O GENEZĘ  WYBUCHU  II W.ŚW;  W.PUTIN KONTRA  POLSKI RZĄD

Fundacja FMNP, zainspirowana  inicjatywą  wysokiego rosyjskiego urzędnika, podjęła się pośrednictwa w sprawie ułożenia poprawnych stosunków pomiędzy Warszawą i Moskwą. Już w roku 2014 zarzewiem konfliktu jawiła się Ukraina, na co prezes Fundacji  zwrócił pisemnie i publicznie uwagę ówczesnemu prezydentowi B. Komorowskiemu (bez rezultatu). Podstawą normalizacji miały być niektóre artykuły Traktatu Ryskiego. Padła nawet sugestia o możliwości przekazania Polsce ekwiwalentu w związku z niespłaconym długiem w wys. 30 mln rubli w złocie. Prezes Fundacji prowadził w tej sprawie negocjacje z obiema stronami. Tymczasem wybuchł spór o przyczyny wybuchu II Wojny Światowej. Ponieważ Janusz Choiński przekazał swoją publikację dotyczącą tego zagadnienia ambasadorowi Rosji w Polsce, uznał za stosowne powiadomienie o tym fakcie Prezydenta III RP (zał. w informacji ogólnej) 

REPARACJE OD NIEMIEC, Powstanie Warszawskie

Kwestii reparacji nie da się rozpatrywać bez odniesienia do przyczyn ustalenia takich granic, jakie obecnie mamy.
Prostalinowskie inklinacje Franklina Delano Roosevelta ujawniły się wkrótce po objęciu przez niego urzędu prezydenta, podczas (godzinnej) audiencji, jakiej udzielił komisarzowi Litwinowowi. Doskonale rozpoznał je ambasador Davies śląc z Moskwy do Waszyngtonu takie raporty, jakich Prezydent oczekiwał: Wspaniały, bolszewicki ustrój, ludzie żyją tu dostatnio i szczęśliwie, a wrogowie ludu są słusznie skazywani na kary śmierci i łagry, raportował. Podczas wojny zauroczenie się Roosevelta Stalinem osiągnęło apogeum: nazywał go swoim bratem, pragnął oddać mu całą Europę (tylko bez Anglii), polecił nakręcić gloryfikujący go film. W takiej sytuacji jedynie Stalin decydował o granicach Polski: dał nam (przy sprzeciwie Churchilla) ponad 100 tys. km Ziem Zachodnich i Północnych, zabrał (za zgodą Churchilla) ponad 200 tys. wschodnich. Odnośnie Wolnego Miasta Gdańsk, 2 sierpnia 1945 w Poczdamie zadecydowano o oddaniu go pod polską administrację na 50 lat. W tym okresie jego losy powinno rozstrzygnąć referendum. Żaden rząd polski nie mógł do niego dopuścić, bo jest niemal pewne, że urodzeni w Gdańsku Polacy chętnie staliby się Wolnymi Gdańszczanami….

W związku z aktualnymi polskimi żądaniami  pojawiają się w Niemczech głosy: – Chcecie reparacji, uznajecie podpisane z nami umowy za nieważne? Dobrze, to umowy o granicach też są nieważne i robimy referendum w Gdańsku i na tych ziemiach, które przed wojną były nasze.  Biorąc pod uwagę powyższe oraz fakt kilkakrotnego zrzeczenia się reparacji przez polskie kolejne rządy, o takiej formie rekompensaty za zniszczenia wojenne nie ma więc co marzyć, a nawet może być to niebezpieczne. Unię ogarniają przedśmiertne drgawki ,  ale Polexit może oznaczać kolejny rozbiór Polski.  Jeśli wyjdziemy z Unii, grożą nam, prawie na pewno przegrane, referenda na Ziemiach Odzyskanych i w mieście Gdańsku – formalnie rzecz biorąc, w dalszym ciągu  w  Wolnym Mieście (patrz temat poniżej – „reparacje”.) Pecunia (niemieckie) non olet…

Czy oznacza to definitywny koniec nadziei na biliony EUR? Zdaniem piszącego te słowa – nie – trzeba jedynie zmienić taktykę. Od czasu do czasu niektórzy niemieccy  politycy nawołują do ustanowienia dobrych stosunków ze wschodnim sąsiadem, poprzez jakąś pomoc finansową. Te głosy powinny zostać podchwycone i pielęgnowane, ale na pewno nie na drodze prawnej, lecz DYPLOMATYCZNIE, z przyjacielską troską:  – Popatrzcie, sąsiedzi, na te zdjęcia, wasi dziadkowie zamienili stolicę Polski w morze gruzów, myśmy ją gigantycznym trudem przywrócili do życia. Byłoby miło, gdybyście nam to zrekompensowali…

A dlaczego wybuchło to Powstanie?  Emisariusz „Jur” (Jerzy Lerski), za winnego uznaje gen. Sikorskiego, który „zauroczył się” (wrogiem Polski !) F.D. Rooseveltem. Lerski we wspomnieniach ubolewa; co też ja narobiłem, przekazałem szefom AK wezwanie do ponoszenia największych ofiar, uwierzyłem, podobnie jak Sikorski, w uczciwość  prezydenta USA…

Jakie rezultaty?  Np. takie: Kronika klasztorna sióstr benedyktynek w Warszawie. 

Czwartek, 31 sierpnia 1944.  Dzień dopełnienia się ofiary. Z rana część ludności z naszego schronu przeszła na stronę niemiecką. Odprowadziłyśmy ich za bramę, powstańcy dali parę salw, ale, zdaje się, nikogo nie trafili. U nas w ogrodzie i na gruzach stoją wciąż jeszcze powstańcy i strzelają. Na próżno siostry prosiły, by odeszli i nie narażali już więcej zakonnic i ludności cywilnej, kryjącej się w schronach. Gdy jedni dali się przekonać i odeszli, nadbiegli inni, twierdząc, że mają polecenie do końca bronić naszych murów i odejść nie mogą. Obręcz niemiecka zaciskała się coraz silniej, już i czołgi wjechały na Nowe Miasto i waliły w mury kościelne. A bombowce raz po raz zniżały się tuż nad nami, zrzucając swój ładunek coraz bliżej naszych murów.        (Komentarz zbyteczny J. Ch.)

Młodzi stryjowie autora tekstu, Edward i Stanisław, nie mogli (podobno) się doczekać tego powstania nie ze w ględów politycznych  tylko po to , żeby sobie postrzelać…

SMOG, Klimat, UE – skansenem „ekoświrów” .

Wiara w szkodliwość pary wodnej zwanej obecnie „smogiem” oraz zaliczanie palaczy papierosów do ofiar tego „smogu”,  zakaz używania paliw emitujących  CO2 to choroba. Węgiel i gaz nie, to co w zamian?  Wiatr(aki)  w głowach nawiedzonych dam, biogaz z odchodów i inne głupoty.  Auta elektryczne? Ależ to prąd z węgla! Atom? – też ma poważne wady. Chiny, Indie, Rosja i.t.d. zacierają ręce; koniec hegemonii tych przeklętych Europejczyków,  umacniajmy ich w tym świrstwie! 

Z powodu  zanieczyszczonego powietrza  ma rzekomo umierać corocznie w Polsce  nawet 100  tys. osób.  Ale na podstawie jakich badań to stwierdzono? Czy pośród tych zmarłych były również osoby nie palące papierosów? Szwagier piszącego te słowa usłyszał od swojego ojca: „Tylko nie przyznawaj się , że palisz papierosy, bo nie będą cię leczyć”. Zmarł na raka płuc w wieku 56 lat. Naciski wielu lekarzy, żeby nie bazowano na wywiadach, lecz na badaniach płynu opłucnowego są odrzucane.  Wniosek w tej sprawie do M.Z.  został odrzucony.  Również pozew  skierowany do Sądu 13.08.2020  nie przyniósł  rezultatu.

 

 

 

 

 

 

 

ALBO śMIESZNE, ALBO CIEKAWE

W sklepie przy Marszałkowskiej 6 dostaniesz materiały „PIERNICZE” ?